Strony

15 lipca 2016

"Plaga samobójców" Suzanne Young ♥Plaga Samobójców opowiada o świecie, którym zawładnęła epidemia masowych samobójstw. Władza w odpowiedzi na narastającą liczbę nastolatków pogrążonych w depresji tworzy Program, który ma za zadanie zapobiec tej tragedii, jednak za tymi obietnicami stoją tak naprawdę utrata wspomnień i własnej tożsamości. 
Główni bohaterowie muszą zmagać się ze śmiercią swoich bliskich i choć mają siebie nawzajem to w końcu ich również dopada ta przypadłość. Wiedząc co kryje się za Programem robią wszystko, by wzajemnie się wspierać i nie dopuścić do ujawnienia przed światem swojej choroby. Ostatecznie po tragicznych wydarzeniach poddają się, a następnie dopada ich Program.

A ty wolałbyś umrzeć czy stracić własne wspomnienia?

Sloane i Jamesa poznajemy w momencie, gdy już są w sobie zakochani na zabój, więc na stronach powieści odkrywamy kolejne etapy ich miłości.  Jest to przeplatane z teraźniejszymi wydarzeniami, przez co nie da się nudzić. Wydaje im się, że ich miłość jest wieczna i przetrwa każdą próbę, jednak czy w życiu można być czegokolwiek pewnym?
Sloane nie należy do irytujących bohaterek, chociaż nie wyróżnia niczym szczególnym na tle innych książkowych postaci. Za to Jamesa nie da się nie pokochać. Jego troskliwość, opiekuńczość, ale i poczucie humoru tworzą takiego uroczego i kochanego chłopaka, który od razu zyskuje naszą sympatię.

Książka wciąga od pierwszych stron i pozostaje taka aż do samego końca. Styl pisania Suzanne Young jest prosty i łatwy w odbiorze, dzięki czemu przyjemnie się ją czyta mimo iż porusza ona trudne tematy. Plaga samobójców podzielona jest na trzy części, ale to pierwsza z nich jest najsmutniejsza i wzrusza najbardziej. Czytając ją, często ma się łzy w oczach, a nawet jeszcze nie jest się zżytym z bohaterami.

Ta powieść nie jest jedną z tych nudnych i przewidywalnych, gdyż cały czas toczy się akcja, która niejednokrotnie nas zaskakuje. 

Jest to piękna i poruszająca opowieść o odkrywaniu samego siebie, utracie własnej tożsamości, ale też o przyjaźni i miłości, która wydaje się wszystko przetrwać, ale czy na pewno?

Książka ta ukazuje nam piękno naszych wspomnień i uczy, że to one decydują o tym kim tak naprawdę jesteśmy, a także uświadamia nas w tym, że mimo iż nasze życie nie zawsze wygląda tak jak chcemy i czasem przysparza nam mnóstwo cierpień, to mimo jest naszym życiem, za które powinniśmy być dozgonnie wdzięczni.

"Plaga samobójców" na pewno poruszy wasze serce i wyciśnie niejedną łzę.  ~aki & hope

10 komentarzy:

 1. Cóż, miałam okazję ją przeczytać i powiem tak - wow. Nie spodziewałam się, że można stworzyć coś tak ciekawego, bo naprawdę pomysł był oryginalny, jednak temat samobójstwa zawsze wydawał mi się całkowicie depresyjny i w ogóle nie nadający się do innych książek niż psychologiczne (itp.). Bardzo mi się ona podobała, z wielką chęcią sięgnęłam po kolejny tom, a teraz czekam tylko na kontynuację i "Remedium".

  Pozdrawiam serdecznie ^^
  Książki bez tajemnic

  Ps: cudne zdjęcia *.*

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę przeczytać, skoro polecacie! :D
  No i nominowałam was do "Mid-Year Book Freak Out TAG"! :D Zapraszam do zabawy!
  LINK DO TAGU
  Buziaki kochane!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta recenzja mnie zachęciła, mam nadzieję, że niedługo przeczytam tą książkę, wydaje się być bardzo ciekawa.
  Pozdrawiam :)

  (za wszystkie obserwacje się z chęcią odwdzięczam♥)
  nastolatka-marzycielka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach tę książkę od dłuższego czasu i żałuję, że jeszcze nie wpadła w moje łapki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oceniłyśmy tą książkę tak samo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę, słyszałam o niej wiele sprzecznych opinii, ale jak same wiecie, na waszych recenzjach nie można się zawieźć więc na pewno postaram się po nią sięgnąć w najbliższym czasie! Cieplutko pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo długo zbieram się do tej książki, ale do tej pory za każdym razem omijałam ją w księgarni. Teraz wiem, że to błąd i na pewno wróci razem ze mną z następnych zakupów. ♥
  http://bookline-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka jeszcze przed nami! Ale dużo o niej czytałyśmy i chyba jak najszybciej musimy po nią sięgnąć!
  http://czytajacedziewczyny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń